Askina® Foam
Askina® Foam

ASKINA Foam vahtside, 10x20cm
tk
4,46 €
Otsas
ASKINA Foam vahtside, 20x20cm
tk
8,09 €
Otsas

Toote otstarve

Steriilne imav haavaside mõõduka kuni suure haavaeritisega pindmistele ja sügavatele haavadele, nagu lamatised, jalahaavandid, diabeetilised haavandid, I-II astme põletused. Sidet võib kasutada ka lamatiste ja nahakahjustuste ennetamiseks. Haavaeritise olemasolul aitab side luua loomulikku haavaparanemist soodustava niiske keskkonna.

Kasutusjuhised

·         Puhastage haav steriilse haavaloputuslahusega ja kuivatage haavaümbruse nahk.

·         Valige sobiva suurusega side, mis katab haava pinna ja ulatub 2-3 mm üle haava servade.

·         Fikseerige side sobiva sideme või plaastriga.

·         Venoossete haavandite puhul võib sidet kasutada koos kompressioonraviga, kui arst on selle määranud.

·         Sidet tuleb vahetada, kui see on haavaeritisega küllastatud, esialgu 24 tunni tagant, edaspidi 2-3 päeva tagant. Kui haavaeritist on vähe, võib sideme jätta haavale maksimaalselt 7 päevaks.

·         Kui haav on kuiv ja side jääb haava külge kinni, ei tohi seda eemaldada rebides, vaid tuleb lahti leotada sobiva haavapuhastuslahusega (nt 0,9% naatriumkloriidi lahus või Prontosan).

Koostis / materjal

Pehme hea imavusega polüuretaanvahust haavaside, mille välispind on kaetud õhku läbilaskva, kuid vett ja baktereid kinni pidava polüuretaankilega.

 

Hoiatused ja ettevaatusabinõud

Mitte kasutada hammustushaavadel ja III astme põletustel. Mitte kasutada infektsioonist põhjustatud haavanditel (nt tuberkuloos, süüfilis, rasked seennakkused). Põletiku ilmnemisel või naha seisundi halvenemisel konsulteerige tervishoiutöötajaga.

Säilitustingimused

Hoida otsese päikesevalguse eest temperatuuril 5…25 °C kuivas kohas.


Soovitame tutvuda ka nende toodetega
Viimati vaatasite neid tooteid